Make up fylder mere og mere og flere begynder at bruge makeup. Mulighederne for make up bliver konstant udvidet og der opstår konstant nye tendenser. Vi sætter en ære i altid at være opdateret på de nyeste trends og vores makeup i klinikken følger med så vi har det rigtige værktøj.
Vi gør meget ud af at følge med i tendenser, og vi sætter en ære i at det makeup, der pryder vores hylder er moderne og af topkvalitet. Du finder fx contour sticks, liquid lipstick og et bredt udvalg af highlighter og øjenskygger.
Vi bruger Pure cosmetics som er 100 % cruelty free, talc free, parabene fri, gluten free, petroleum free, mineral oil free, vegan friendly og sodium lauryl sulfate free. Så det passer, når vi siger, at vi går op i kvalitet.
Derudover bruger vi den originale beauty blender, da den giver et helt naturligt finish på huden.